Vodny Luc Graniti, s.r.o.

Postup pri žiadosti o cenovú ponuku

Na cenových ponukých si dávame maximálne záležať, preto potrebujeme vedieť čo najviac informácií k presnej kalkulácii. 

Žiadosť o nacenenie musí obsahovať:

1. Výber materiálu – najvhodnejší je osobný výber zo sekcie „Materiál“, ale postačuje aj farebný odtieň kedy Vám materiál odporučíme my.

2. Rozmery, nákres, pôdorys – vlastnoručne alebo počítačom spracované podklady od Vás alebo kuchynských štúdií. Bežná šírka pracovnej dosky je 60 cm a hrúbka 3cm. Umelé kamene a niektoré žuly sa dodávajú aj v hrúbke 2cm, samozrejme je možné dosiahnuť aj väčšiu hrúbku podlepom pracovnej dosky z rovnakého materiálu. Finálna výroba je následne realizovaná buď z Vami dodaných podkladov alebo po našom zameraní 3D prístrojom.

3. Opracovanie hrán – vyznačenie hrán, ktoré budú viditeľné a majú byť opracované, ostatné budú len odrezané pílou, prípadne vodným lúčom.

4. Počet otvorov na varnú dosku a drez. Možnosti uchytenia drezu: uchytenie zo spodu (leštený otvor) alebo jednoduché položenie zvrchu. Niektoré druhy drezov a varných dosiek vieme osadiť aj v rovine s pracovnou dosku. Odkvapávač (odkladací priestor pri dreze na umyté riady) dokážeme priamo vyfrézovať do kameňa.

 
5. Počet otvorov na batériu, zásuvky a pod. 

6. Miesto realizácie zákazky – ak máte záujem aj o montáž, je dôležité uviesť kde sa stavba nachádza, aká je dostupnosť, či sa jedná o dom alebo panelák, či je možnosť využiť výťah (obyčajný, nákladný) alebo sa jednotlivé kusy budú nosiť po schodoch.

7. Výpomoc – v prípade transportu väčších a ťažších kusov pracovnej dosky od auta do miesta realizácie, si môže zákazník zabezpečiť výpomoc z dôvodu zníženia nákladov na montáž. (Laicky povedané, radšej pošleme dvoch montážnikov, ktorým pomôžu dve osoby od Vás, akoby sme mali posielať montážnikov štyroch).

 

VZOR ŽIADOSTI na jednoduchú pracovnú dosku

Materiál: Žula zo sekcie „Skladom“ s označením 033 alebo 039. Rozmer 500x60cm, hrúbka 3cm. Opracovaná hraná (viditeľná hrana, tá čo nie je pri stene alebo pri spotrebiči) je predná – 500cm a bočná – 60cm. Jeden otvor na drez uchytený zo spodu a jeden na varnú dosku. Jeden otvor na batériu. Miesto realizácie – Žilina, časť Budatín. Jedná sa o rodinný dom s bezproblémovým prístupom do kuchyne. V prípade potreby zabezpečím pomocníkov.

VZOR ŽIADOSTI na zložitú pracovnú dosku, napr. v tvare U

Všetko ostáva rovnaké ako v predošlej žiadosti, až na nutnosť priloženia výkresu, prípadne pôdorysu z ktorého vieme vyčítať všetky informácie. Poloha otvorov zatiaľ nie je podstatná, hlavné sú miery a počty otvorov.

vzor