Vodny Luc Graniti, s.r.o.

Umelý kameň Technistone®

Materiál Technistone kombinuje vybrané kvalitné prírodné suroviny s najmodernejšími technológiami miešania a lisovania. Vzniká tak produkt, ktorý v sebe spája kreativitu prírody a odolnosť moderných materiálov.

Zákazníci veľmi oceňujú jeho charakteristické vlastnosti, nenasiakavosť, neporéznosť alebo odolnosť proti poškriabaniu a chemikáliám, rovnako tak ako širokú škálu farieb, úpravy povrchu, variabilitu hrúbok a rozmerov. Pre svoje výhody je používaný do interiérov a exteriérov v projektoch súkromných, verejných i priemyselných budov najčastejšie vo forme kuchynskej a kúpeľňové dosky, dlažby, schodísk, obkladov a pod.

GRANITI, s.r.o. je certifikovaným spracovateľom umelého kameňa Technistone. Zabezpečujeme zameranie, výrobu, montáž.

Výhody materiálu Technistone

Moderný design

Reálne vzorky Technistone v našom showroome v Žiline – Bytčici. 

Možnosti použitia materiálu Technistone

Kuchyne Technistone

Kuchynská doska Technistone je vysoko odolná ako proti poškriabaniu, porezaniu, tak obvyklým teplotám pri varení, alebo voči kyselinám bežne používaným v domácnostiach (napr. kyselina citrónová alebo ocot). Práve tieto vlastnosti povyšujú tvrdený kameň Technistone nad iné porovnateľné riešenie a umožňujú používať pracovnú kuchynskú dosku v podstate bez obmedzenia. Zaručujú dokonalý vzhľad povrchu a to aj po rokoch jeho používania.

Kúpeľne Technistone

Kúpeľňové riešenia s využitím materiálu Technistone sa vyznačujú predovšetkým svojou spoľahlivosťou. Vždy oceníte odolnosť odkladacích plôch, obkladov stien aj podláh proti poškriabaniu, nárazom, alebo vplyvom čistiacich a dezinfekčných prostriedkov. Práve tieto vlastnosti povyšujú tvrdený kameň Technistone nad iné porovnateľné riešenie a umožní Vám tešiť sa z dokonalého povrchu aj po rokoch používania.

Obklady krbov Technistone

Obklady krbov pomáhajú dotvoriť a podčiarknuť kúzlo vášho domova. Obklady z tvrdeného kameňa skvele ladí s modernými i tradičnými interiérmi a dodajú aj úplne obyčajnému krbu jedinečný vzhľad. Tvrdený kameň má vynikajúce tepelné vlastnosti a je veľmi odolný. Technistone vám ponúka najrôznejšie farebné odtiene, ktoré pomôžu vyniknúť Vášmu interiéru.

Schodisko Technistone

Dizajn vášho interiéru môžete zdôrazniť i vhodne zvoleným schodiskom. Materiál Technistone je pre schodisko jedinečnou inšpiráciou!

Dlaždice Technistone

Dlažba z materiálu Technistone je určená len pre vnútorné použitie. Kombinácia dlažby s podlahovým kúrením je možná a často využívaná. Spôsob výroby a použité suroviny určujú veľmi nízku nasiakavosť výrobku. Protišmykovosť brúsenej dlažby Technistone spĺňa normu R 10.

Vzorové realizácie

Technistone povrchové úpravy

Okrem štandardného lešteného povrchu, Technistone ponúka niektoré výrobky aj so špeciálnymi povrchovými úpravami: matné, brúsené, brašované, starožitné a bridlicové.

Lesk (Polish)

Lesklý povrch patrí k najžiadanejším vďaka najvyššej úrovni lesku zo všetkých ponúkaných povrchov. Predovšetkým pri umelom osvetlení nádherne rozžiari interiér a je najľahší na údržbu. Nie je nutné ho impregnovať.

Antique

Povrch antique je veľmi príjemný na dotyk. Vyznačuje sa strednou úrovňou lesku a skvele sa hodí do každého dômyselného interiéru.

Mat (Matt)

Matný povrch je nový moderný povrch typický nižším leskom. Na dotyk je teplý takmer „kožený“, a tak vhodne doplní rodinné interiéry.

Brúsený (Honed)

Brúsený povrch je na dotyk veľmi hladký a má nízku úroveň lesku. Povrch je značne protišmykový, čo je jeho najväčšou výhodou. Je vhodný aj na dlažby vo verejných budovách.

Bridlica (Slate)

Bridlicový povrch je typický plastickou vlnkovou štruktúrou a vytvára veľmi prírodný dojem. Udržuje sa ľahšie než povrch brúsený a má minimálnu úroveň lesku. odporúčame ho pre rozmanité štýlové interiéry.

Brašovaný (Brushed)

Jedinečný povrch s hrubou štruktúrou, ktorú tvorí viditeľné guľové priehlbiny. Vytvorený pre elegantné interiéry vyžadujúce prírodný vzhľad bez lesku. Veľmi potrebná je cieľavedomá údržba a impregnácia, aby boli zachované úžitkové vlastnosti technického kameňa.

Špeciálne povrchy sú vhodné predovšetkým pre interiérové ​​využitie na kuchynské dosky, obklady, dlažby, parapety. Výrobky Technistone so špeciálnym povrchom je vhodné impregnovať

Certifikácia materiálu Technistone

Vyrobené originálnou technológiou Breton a neobsahuje žiadne prchavé toxické látky.

Materiál vhodný pre styk s potravinami.

Certifikované americkým inštitútom TCNA na nulový obsah prchavých organických látok.

Niektoré výrobky Technistone obsahujú vysoké percento recyklovaných surovín.

FAQ – Často kladené otázky

Ako zložitá je údržba materiálu Technistone?

Leštené povrchy Technistone nevyžadujú žiadne špeciálne čistiace procedúry. Niektoré špeciálne povrchy, napr. Brúsený, brašovaný, Antigue, matný, Anticato, Ardesia a Slate môžu vyžadovať priebežnú údržbu.

Ako udržiavať materiál Technistone?

Leštený povrch:

špeciálne povrchy (napr., honed, brushed, starožitné, matt, anticato and Ardesia, a slate):

Ktoré čistiace prostriedky by mali byť použité pre údržbu?

Ako odstrániť odolné škvrny?

Použite vlhkú mäkkú handričku, teplú vodu a jeden z odporúčaných čistiacich prostriedkov alebo jemné mydlo. Naneste prostriedok na povrch, nechajte ho pracovať po dobu niekoľkých sekúnd, utrite povrch a dôkladne opláchnite vodou.

Upozornenie: v prípade, že povrch nie je úplne očistený, môže dôjsť k poškodeniu a jeho lesk už nebude ako predtým. Ak akýkoľvek iný materiál, ako je guma, lak na nechty, atď prischne k povrchu Technistone® je veľmi dôležité najprv materiál od povrchu zoškriabať a potom ho utrite podľa vyššie uvedených pokynov.

Ako odolný je Technistone?

Technistone materiál je vysoko odolný proti poškriabaniu. Avšak, ako každý iný materiál, nadmerná sila alebo tlak na povrch ho môže poškodiť. Vždy odporúčame použitie napr. krájací lopárik.

Naše materiály sú odolné voči väčšine škvŕn, napr. od: ovocných štiav, farebných prísad tekuté potraviny, káva, čaj, víno, nealkoholické nápoje atď. Leštený povrch Technistone je neporézny a mimoriadne odolný proti poškriabaniu. Neporézny povrch znižuje potenciál bakteriálnej reprodukcie.

Môžem používať ostré nástroje na materiály Technistone?

Technistone je vysoko odolný voči poškriabaniu. Avšak dôrazne odporúčame, vyhnite sa používaniu ostrých nástrojov, ako sú nože, skrutkovače, nožnice, a ihly, ktoré by mohli prísť do priameho kontaktu s povrchom. Vždy odporúčame použiť plastové alebo drevené dosky na krájanie.

Ako je materiál Technistone žiaruvzdorný?

Hlavné zásady pre použitie a údržbu materiálu

Pri použití odporúčaných čistiacich prostriedkov je potrebné rešpektovať a dodržiavať príslušné odporúčania výrobcov týkajúce sa použitia. Po použití čistiacich prostriedkov je vždy nutné čistiaci prostriedok a uvoľnenú nečistotu z povrchu výrobku starostlivo odstrániť a povrch dôkladne umyť čistou vodou.

Viac informácií na www.technistone.cz.